Organları Dinlendirme Yöntemleri

Organları Dinlendirme Yöntemleri

Öncelikle Bu Sözü Unutmayın ve Hep Hatırlayın

“Sofradan tok kalkmamalı ve acıkmadan yemek yememelidir.”

 

Haftada bir kere- Akşam yemeğinden sonra ertesi akşam yemeğine kadar hiçbir yiyecek veya içecek almamak. Perhize yeni başlanıyorsa, yalnız kaynamış su veya suyla meyve suyu karışımı içilebilir.

 
On beş günde veya ayda bir kere- Akşam yemeğinden sonra ertesi gün ve daha ertesi gün öğleye kadar, yani 36 saat yalnız kaynamış su içmek, (bedeni de dinlendirmek için bunu hafta sonu yapabilirsiniz)

Organ Dinlendirme Yöntemleri
Haftada bir kere ve hep aynı günde- 24 saat, yani üç öğün yalnız tek meyve yemek, ertesi gün kahvaltıda da aynı meyveyi yemek.

 
Ayda bir kere – Üç gün sırayla tek meyve yemek ve susadıkça biraz su veya şifalı doğal çaylardan şekersiz içmek.

 
Yılda bir kere, et yiyenler için yılda iki kere – 15 gün yalnız sebze ve meyve yemek (bu süre içinde protein, yağ, unlu madde veya şeker kesinlikle alınmamalıdır).

 
Beden ilkbahar veya yaz aylarında arınır.

Meyvenin ve yeşilliğin bu mevsimdeki bolluğu, güneş ve açık hava bu kürü kolaylaştırır. Fakat bedenin şiddetle arınması gerekiyorsa, zaman kaybetmeden bu kür herhangi bir mevsimde uygulanabilir.

Perhiz veya kür sona erdiğinde en önemli sorun, insanın katı besin olarak ilk ne yiyeceğidir. Şayet perhiz kısa süreli, yani bir veya iki üç günlük ise, bir kaç gün az yemekle yetinmelidir.

Eğer kür bir haftayı veya 15 günü bulmuşsa, ilk günün sabahı yine sıvı besin olmalı, öğleye doğru yudum yudum süt içmeli. İkinci gün bir öğün fırında kabuğu ile pişmiş patates, ikinci öğün fırında pişmiş elma yemeli.

Üçüncü gün kahvaltıda iki ince dilim kızarmış ekmekle biraz tuzsuz peynir yenebilir. Öğleyin fırında pişmiş patatesle salata, akşam yalnızca meyve yemeli.

Üçüncü günden sonra besin miktarı çoğaltılır, fakat yinede sofradan tok kalkılmaz. Ancak bir şeyi unutmamak gerekir.

Bu kürden sonra yine bedende toksin bırakacak cinsten besin yenirse, kısa süre sonra eski yakınmalar ve rahatsızlıklar yeniden baş gösterir.

 

Şunu bir kez daha tekrarlamakta yarar var.

Sofradan tok kalkmamalı ve acıkmadan yemek yememelidir.

Previous Organlar Dinlenirken
Next Böcek ısırıkları Alerji Kaşıntıya iyi Gelir

About author

You might also like

Sebzeler 0 Comments

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz (Asparagus officinalis)   Kökeni Akdeniz bölgesidir. Ağzının tadını bilenler tarafından aranan bir bitkidir. Eski Yunanlılar ve Romalılar bu bitkinin yetiştirilmesine çok önem verirlermiş. Kalorisi düşük olduğundan şişmanlatmaz. Gut hastalığına,

Neye İyi Gelir 0 Comments

Çay (Camelia sinensis veya Thea sinensis)

Çay (Camelia sinensis veya Thea sinensis) Bir efsaneye göre, Milat’tan 3000 yıl önce Çin hükümdarı ve filozofu Chen-nung bir gün çok susamış. Sıcak suyun susuzluğu daha çok gidereceğini düşünerek, çalı

Neye İyi Gelir 0 Comments

Kuru Fasulye

Kuru Fasulye (Phaseolus vulgaris) Herkes tarafından sevilirse de bu kuru sebzenin sindirimi bir çok mide için ağırdır. Kuru fasulyenin sindirimi bir çok mideye göre ağırsa da, az yenir, iyi çiğnenir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply