Organlar Dinlenirken

Organlar Dinlenirken

Kür süresince bedenin asitleşmeye eğilimi vardır. Bu asiditeye set çekmek için her gün bir miktar limonlu su içilmelidir. Meyve sulan kaynatılmış ve soğutulmuş suyla karıştırılarak içilebilir.

Yalnız susadıkça içilmelidir.

Susamadan içmenin ne yararı vardır, ne de tavsiye edilir. Çünkü bu perhiz süresince bedendeki oksidasyon çoğalır. Bu çoğalma toksinlerin giderilmekte olmasından ileri gelir. Aşırı su içilirse toksinler giderilemez.

 
Beden, kısmen bağırsaklar kısmen de böbrekler yoluyla temizlenir. Perhiz yapan bir insanın idrar daha koyu ve daha asittir. Bağırsaklar da normal çalışmaz. Bu nedenle iki günde bir lavman yapmalı, yoksa bedendeki toksinler kana karışır.

PerhizPerhiz süresince insanda garip şeyler belirebilir , paslı dil, ağız kokusu, baş ağrısı, bulantı, baş dönmesi, kabızlık, bağırsaklar boşaldığı zaman hoş olmayan koku, v.b. gibi. Bütün bunlar bedenin toksinlerden kurtulmakta olduğunu gösterdiğinden, endişe edilmemelidir.

Ayrıca kan basıncı azalır, düşükse normale gelir, safra kesesi pisliğinden kurtulur, nabız atışı hafifler, kalp rahatlar, kan dolaşımı rahatsızlıkları yok olur, düşük ve yorgun organlar yerlerini bulur. Bedenin temizlenmesine fırsat verilmezse, kronik hastalıklardan başka ciltte çıban, sivilce, kızartılar da belirebilir. Bu belirtiler kanın temiz olmadığını gösterir.

 

 
Kür sırasında her ne kadar bellek zayıflarsa da, sonradan zihinde canlılık, bedende hafiflik hissedilir. Sağlıklı bir insan kür süresince çalışabilir. Hastanın ise yatması veya dinlenerek kürü sürdürmesi daha doğru olur.

 
Yeni bir beslenme sistemi uygulanınca beden de, zihin de on gün sonra değişmeye başlar. Bu değişim ancak 4 ayda tamamlanır. Kan plazması yaklaşık on günde, akyuvarlar 20 – 80 günde, alyuvarlar 120 günde değişir.

Previous Tahılın Şifalı Etkilerini Gösteren Tablo
Next Organları Dinlendirme Yöntemleri

About author

You might also like

Organların Dinlendirilmesi 0 Comments

Organları Dinlendirme Yöntemleri

Öncelikle Bu Sözü Unutmayın ve Hep Hatırlayın “Sofradan tok kalkmamalı ve acıkmadan yemek yememelidir.”   Haftada bir kere- Akşam yemeğinden sonra ertesi akşam yemeğine kadar hiçbir yiyecek veya içecek almamak.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply